AnasayfaSEO

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Hiç bilmeyenler için; SEO Nedir? “Search Engine Optimization”, arama motorları gözünde değer kazanmanın en güzel yolludur. Türkçeye “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak geçmiştir.

Arama motorları; kulllanıcıların yaptığı sorgulara en iyi yanıtı vermeye çalışır. Google verdiği iyi sonuçlar sayesinde şu an rekabetsiz bir şekilde sektörün zirvesinde yer alıyor. Bu yüzden siteler için belirli kriterler geliştirmiş durumda. Bu süreci en iyi şekilde tamamlayabilen web siteleri ise üst sıralarda yer alarak daha çok ziyaretçi çekiyor, daha çok kazanç sağlıyor.

Web Siteniz arama motoru, taramalarına daha kolay, daha anlaşılır hale gelirse; daha üst sıralarda yer alırsınız. Elbette hedeflediğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak tek bir kritere bağlı kalarak bu başarıya ulaşamasınız.

Seo iki farklı sürecin kusursuz bir şekilde tamamlanmasıyla oluşur. İç Seo ve Dış seo olmak üzere; iki gruba ayrılır.

İç Seo: Kısaca web sitenizde attığınız her adımdır. Optimizasyon da sağladığınız her başarı sizi bir adım öne taşır. Elbette bu belirli bir sürecin sonunda gerçekleşir.

Dış Seo: Sizi tavsiye eden güçlü siteler sayesinde Google sizleri otoriter olarak görecektir. Bu link alım sürecini çok dikkatli bir şekilde yönetmek zorundasınız. Google bunu doğal olarak görmeli yoksa yaptığınız çalışma tamamen boşa gidecek hatta kimi zaman sıralamanıza kötü etki edecektir.

Seo Nasıl Yapılır?

İç Seo sürecini daha detaylı bir şekilde anlatacağız çünkü çok fazla unsur bulunuyor. Her bir adımı özenle gerçekleştirmek zorundasınız bu yüzden rehberlerimizi takip etmeye devam edin. Şimdi dış seo mantığına değinmek istiyoruz.

Dış Seo çalışmasında önemli olan bir popülerlik yakalamaktır. Peki bunu nasıl başarabilirim?

İlk olarak eğer haber sitelerinden, basit backlink paketlerinden yararlanıyorsunuz, bunları satın almayı bırakmak zorundasınız. Daha detaylı bir plana ihtiyacınız var.

Fiziksel bir işletmeye sahip olduğunuzu düşünün; işletmenizin alakasız sektörler tarafından mı önerilmesini isterseniz yoksa sizin sektörünüze benzeyen, size yakın firmalar tarafından mı tavsiye edilmek? En doğru tercih, iyi sonuç benzer firmaların sizi önermesi olacaktır.

Popülerlik sanatında etkili bir adım atmak istiyorsanız. Aldığınız her linki, tanıtım yazısını, bir kenara not etmek zorundasınız. Hangileri size fayda sağladı, hangileri sıralamanızı kötü etkiledi. Bu süreci dikkatli bir şekilde takip ederek zamanla faydalı, size katkı sağlayan bir link ağı oluşturabilir. Yukarıdaki yerinizi kısa bir süre içinde alabilirsiniz. Seo hakkında birçok detaylı rehber hazırlayacağız fakat şimdilik bir temel oturtumak açısından bu içerik yeterince faydalı olacaktır. SEO Nedir? sorusunun temel mantığını umarız anlamışsınızdır.

Sormak istediğiniz tüm soruları iletişim bölümünden, bu yazının yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Aynı zaman da henüz Google Adsense, servisi hakkında bilgi sahibi değilseniz. Adsense Nedir? yazımız sizler için harika bir başlangıç rehberi olacaktır.

Maviyazar.com olarak sizlere daimi olarak en iyi içerikleri sunmayı kendimize görev edindik. Her bir geri bildirim bizim için değerli, bu yüzden geri bildirim yapmaktan çekinmeyin.

Yorumlar (0)

Bir cevap yazın

Yıldızlı olan alanlar doldurulması zorunludur. *